Pro zájemce

Mestre Baratino

Stejně tak jako capoeira, i Baratino má své kořeny v Salvador Bahia, v místě mystickém, kde je pozitivní energie součástí každodenního žití. Celý svůj život se věnuje brazilskému bojovému umění capoeira, které se stalo i jeho životním krédem.

Mestre Baratino

Jde o člověka charismatického, plného života, který své pocity, zážitky, štěstí i nesmírnou energii promítá do tance, tvorby tanečních choreografií, capoeiry, hudby a hry v rodě. Své profesní zkušenosti uplatnil například v Japonsku, Francii a Španělsku, kde vždy hrdě reprezentoval brazilskou kulturu.

Zde v Praze ho můžete navštívit na jeho ryze tanečních hodinách Fit - Brasil  či naopak na trénincích bojového charakteru - capoeira. Tréninky, které na webu prezentujeme vede sám Carlos. Při výuce s dětmi mu jsou při ruce monitor grupo Mandela.

Mestre Baratino

Vl. jm. Carlos Augusto Vasconcelos narozený v Salvador Bahia se věnuje capoeiře cca 30 let. Je žákem maestra Virgilha (Espinho Remoso), jehož profesorem byl Lazaro Santiago (Lazinho). Po dobu, co se věnoval capoeiře, se setkal se spoustou dalších maestrů z Bahii, kteří ho pozitivně ovlivňovali. Především šlo o maestra Paulo dos Anjos, Caicara, Nó, Waldemar da Liberdade, Curió, Joao Grande, Joao Pequeno atd.
V Brazílii stál u zrodu Kulturního a sociálního centra Raca Negra do Brasil, Baratino´s Capoeira Danc Grup a Grupo de Capoeira Mandela. Hlavním cílem je rozšířit afro-brazilskou kulturu prostřednictvím kulturních manifestací, kde je hlavním prvkem capoeira.

Kontakt

+420 777 222 621 -
+420 607 035 715 -

info@capoeiramandela.cz